רק מיעוט מדיירי "נופי ירושלים" ידעו שדיירת הבית, תמר שורמן ז"ל, עוסקת באומנות מרשימה ומרהיבת עין העונה לשם תחרת סלילים.
זוהי טכניקה באומנות שעיקרה קליעה וטוויה של חוטים המלופפים סביב סלילים. במהלך העבודה הרקמה הנוצרת מוחזקת במקום על ידי סיכות נעוצות בכרית. מיקום הסיכות נקבע לפי הדוגמה הרצויה.
תמר, נולדה בפולין בעיר שדלץ בשנת 1914 לאב פובליציסט, אידי, שהקים עיתון מקומי וכתב בו טור קבוע ולאם שניהלה חנות סידקית והייתה מעצבת ותופרת כובעי נשים. הוריה נספו בטרבלינקה וקשר המכתבים איתם נפסק ב 1940.
תמר עלתה ארצה בגפה בגיל 20 בשנת 1934 הודות לתעודת סטודנט שהונפקה לה והגיעה לירושלים.
​בירושלים היא סיימה בי"ס לאחיות בהדסה הר הצופים ועבדה שנים רבות כאחות בריאות הציבור. עבודתה הראשונה הייתה הקמת "ביקור חולים" בחדרה  ב1939, אח"כ עבדה בתחנת טיפת חלב בנתניה ונישאה לדב שורמן ב 1939 . בני הזוג הקימו בית ברמת גן, שם עבדה תמר במשך שנים כאחות ראשית בתחנה לטיפול אם וילד בעיר. בהמשך הסכימה להעניק מנסיונה המקצועי ולהדריך הקמת תחנה בבני ברק וכן כאחות בסמינר הקיבוצים.
תמר פרשה לפנסיה מוקדמת והתקבלה לקורס הראשון של האמנית אנה קרלובה שהגיעה מצ'כיה ביוזמתה של רות דיין. עבודות תלמידותיה הוצגו למכירה בחנויות משכית.
אחרי שהקשר עם משכית נותק, תמר המשיכה ליצור עבודות משלה, ציירה דוגמאות, צבעה את החוטים וארגה את התחרות. "אני זוכרת את תהליך הצביעה ההדרגתית באמבטיה שלנו כשבכל שלב מתווסף צבע, אליו נחשפים חוטים נוספים" מספרת בתה, יואלה שורמן, "תמר עסקה כל חייה בעבודות יד כך שהמעבר לתחרה היה טבעי והמשך ישיר לביטוי כישרונותיה. זכור לי כילדה שבנוסף לעבודתה כאחות, למדה והכינה פרחים מבדים ומכרה אותם לחנויות שהציגו אותם בחלונות ראוה כקישוט על שמלות ו/או כובעים".
יואלה אף מוסיפה כי "לראות את אמי יושבת "בחיבוק ידיים" אינו מחזה המוכר לי".
עבודת התחרה זכו להכרה גדולה מצד החברים והמכרים. לעיתים רחוקות הוזמנו אצלה עבודות שנמכרו. העבודות לא הוצגו מעולם בשום גלריה.
עם החזרה לירושלים ב-1981 ובהמשך המעבר ל"נופי ירושלים" ב1989 המשיכה תמר את עבודות התחרה כחלק אינטגרלי משיגרת יומה.
  
"התערוכה הנוכחית היא תולדת רעיון של דיירת הבית, שושנה מורג, שלחצה עלי להציגן", מבהירה יואלה, "העבודות כבר היו ארוזות על ידי כדי לקחת אותן אלי לחיפה וממש ברגע האחרון התממשה התערוכה שזוכה להדים מאד נלהבים ומרגשים".