דיור מוגן הינו מקום, מרכז מגורים, אשר מיועד לבני הגיל השלישי. במסגרת הדיור המוגן, הדיירים מקבלים שירותים שונים, כגון שירותי בריאות, שירותי פנאי, ושירותי רווחה. דיור מוגן שונה במובן זה מבית אבות, משום שדיור מוגן מספק פתרון למבוגרים עצמאיים באופן מלא או חלקי, שאינם זקוקים לשירותים סיעודיים. המבוגרים אשר פונים לדיור מוגן, מסוגלים לרוב לבצע פעולות רגילות מבלי להזדקק לעזרה.

נופי ירושלים הינו בית דיור מוגן בירושלים. נופי ירושלים הינו מקום ייחודי בארץ, בכך שהוא מוסד שאינו למטרות רווח אשר מנוהל על ידי הדיירים. אוכלוסיית הדיירים בנופי ירושלים הינה אוכלוסייה עצמאית בעיקרה, המבקשת להתקיים באיכות חיים גבוהה, בשלווה, בחברה פעילה ונעימה, ובביטחון בכל הקשור לפן הרפואי.

בנופי ירושלים יש 170 דירות יפות ומטופחות, בגדלים שונים. הדיירים יכולים לבחור בין דירת חדר וחצי, דירת שני חדרים, או דירת שלושה חדרים. בנוסף, הם רשאים לשנות את העיצוב הפנימי של הדירה לפי ראות עיניהם, בעזרתם האדיבה של אנשי התחזוקה במקום.

בנוסף לכך, בנופי ירושלים יש שטחים ציבוריים נרחבים וירוקים. שטחים אלא עומדים לרשות הדיירים והם כוללים מדשאות, פינות ישיבה, מרפסות גן ולובי מרווח וממוזג. המקום, כפי ששמו מרמז, משקיף אל נוף ירושלמי מיוחד, דבר ההופך את השהייה בו לחוויה יפה, מרגיעה ונעימה.

122

בנופי ירושלים ניתן דגש רב על איכות הקהילה. הכוונה היא לאפשר לכל דייר להנות מכל היתרונות שמציע הדיור המוגן, תוך חיים בקהילה חברתית ותומכת. יחד עם זאת, כל דייר רשאי כמובן לבחור את מידת השתתפותו בקהילה. יש דיירים אשר נהנים מן השקט ואינם פעילים בקהילה באופן משמעותי, ולצדם יש דיירים אשר יוזמים פעילויות לטובת הקהילה, הסביבה והחברה.

לסיכום, נופי ירושלים הינו מקום ייחודי בנוף הדיור המוגן הישראלי. מכיוון שהמקום מנוהל על ידי הדיירים, המטרה של הארגון הינה למקסם את הרווחה והנוחות של הדיירים, ולא להגדיל את הרווח הכספי של בעלי הון מסויימים. זהו מקום יפה, נעים, עם קהילה תומכת וחברותית, אשר מספק במקביל בטחון בכל הקשור לתחום הרפואי והסיעודי.

אם האופי המיוחד של המקום קורץ לכם, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר. נשמח לעזור ולענות על שאלות.