החיים הם רצף של חוויות ואירועים שאנחנו חלק מהם. באפשרותנו לשלוט במעורבות שלנו במה שקורה לנו ולקבל החלטות שישפרו את הסיטואציה שנקלענו אליה, גם אם לא בחרנו בה מלכתחילה.

חוויית ההתבגרות והכניסה לגיל זקנה היא חוויה מיוחדת מאוד עבור כולם. שלב אחר של חיים המזמן אתגרים והתמודדויות שלא הכרנו עד כה. הבית המתרוקן, חולשת הגוף והקושי להתנייד ולפגוש חברים בקלות כמו שנהגנו בעבר, עשוי לגרום לתחושה של בדידות, עצבות וחוסר בטחון והנאה מהחיים.

אולם אפשר גם אחרת: מעבר לדיור מוגן, המיועד למבוגרים, מהווה פתרון אידיאלי לגיל המבוגר.

דיור מוגן, מאפשר מצד אחד התנהלות עצמאית, חברה תומכת ופעלתנות המתאימה לצורך האישי ולתחומי העניין. מצד שני, מאפשר הדיור המוגן, סביבה תומכת, סיוע באחזקת הבית, וביטחון סביבתי.

בעבר, כאשר דיברו על בית אבות, דיברו על מקום מנומנם, בו אנשים מתנתקים מהחברה ומנהלים את החיים מחוץ למציאות. כיום המציאות היא אחרת. בדיור מוגן אנשים יכולים להמשיך ולהתפתח, ליצור קשרים חברתיים חדשים ולשמר את הישנים, לעסוק בתחביבים ובילויים באופן חופשי ולהמשיך ולהיות פעלתניים כבעבר, זאת מתוך מנוחת הדעת שיש בידיעה שאם נזדקק לעזרה או תמיכה כלשהי היא נמצאת בקרבת מקום, זמינה ומקצועית.

בירושלים, פועל בית דיור מוגן נופי ירושלים. בית נופי ירושלים, מאפשר לתושבי ירושלים הוותיקים להישאר בעיר האהובה והמוכרת. כך, שעל אף המעבר לדיור מוגן, תמשיכו להרגיש שאתם בסביבה האהובה והמוכרת. נופי ירושלים, הוא בית דיור מוגן איכותי וייחודי המאפשר לכם להתנהל באורח עצמאי ובטוח בסביבה תומכת ומכילה.

ייחודיותו של בית הדיור המוגן הירושלמי, נופי ירושלים מתבטא במספר גורמים משמעותיים:

 • המקום מנוהל על ידי הדיירים- הדיירים הם מנהלי המקום וקובעים את הכללים, קבלת חברים חדשים וקביעת אורח החיים הציבורי בבית.

נופי ירושלים הוא עמותה ללא מטרות רווח (מלכ"ר) ופעם בשנה מתכנסים כל דיירי הבית להצגת המאזן התקציבי השנתי ולקבלת הכרעות בנושא הכספי.

 • דירות נעימות בגדלים שונים המאפשרות עיצוב עצמי- כל אחד יכול לעצב את הדירה שלו כראות עיניו ואף להביא חפצים אהובים ויקרים ללב מהבית. הדירות מאפשרות לכל דייר פרטיות מרבית ועצמאות מוחלטת לעשות מה שהוא רוצה לעשות בבית ויחד עם זה להקל על העומס הכרוך בתחזוקת הבית והניקיון השוטף באמצעות קבלת שירותים אלה הכלולים במחיר הכניסה לבית.
 • פעילויות ואירועי תרבות- במתחם הבית מתקיימים אירועי תרבות, הופעות, שיחות והרצאות המתקיימות אחת לזמן מה סביב נושאי עניין שונים ומגוונים הקשורים לזמן ולמקום. בנוסף מתקיימים בבית חוגים קבועים המאפשרים לכל דייר לבטא את כישרונו בתחומי עניין מגוונים, להרחיב את הידע ולנצל את הזמן להנאה והתפתחות אישית.
 • ליווי אישי ומקצועי- מעבר לדיור מוגן, לבית חדש וסביבה חדשה, יכול להיות מורכב לפעמים. בזכות הליווי האישי הצמוד, הכניסה לבית נעשית בזרימה ובנוחות ,כאשר הליווי מאפשר התערות הדרגתית בבית הדיור המוגן ובקהילה
 • קהילה תומכת- בבית "נופי ירושלים" , חיים אנשים מגוונים, הנהנים מחיים עשירים ומגוונים בהתנהלות עצמאית וסביבה אישית תומכת. חברי הקהילה תומכים זה בזה ויוצרים מארג חברתי נעים ומהנה המאפשר לכל אחד למצוא את מקומו וליהנות מחי קהילה פעילים ומהנים. בקהילה חיים אנשים שפרשו מהחיים המקצועיים וגם אנשים שממשיכים להיות פעילים מקצועית .
 • אפשרויות אירוח פרטיות המאפשרות שמירה על קשר עם המשפחה וחברים ותיקים- בבית הדיור "נופי ירושלים" קיימים שטחים ציבוריים נרחבים ומתוחזקים היטב המאפשרים אירוח פרטי של קבוצות קטנות. בנוסף, סמוך לבית הדיור המוגן יש מלון השלום-רימונים , המזכה את דיירי הבית ב-15% הנחה לאירוח במלון. ניתן לקיים באולם המלון אירועים גדולים ורבי משתתפים במחירים מיוחדים לדיירי "נופי ירושלים".

בבית הדיור המוגן הירושלמי נופי ירושלים, תוכלו להשתתף בשלל פעילויות שמציע המקום וליהנות משירותים מקצועיים המאפשרים לכם להתנהל בנוחות ובקלות במתחם הבית. בען שלל השירותים שמציע הבית לדייריו:

 • חוגים- מערך חוגים מגוון המאפשר לכל דייר לבטא את עצמו וכישוריו במגוון תחומים. החוגים מועברים על ידי בעלי מקצוע מנוסים. במסגרת החוגים יכול כל משתתף לשכלל כישורים ותחומי תחביב ולהתפתח מבחינה אישית מתוך הנאה וכיף.
 • פעילות תרבות והעשרה- הרצאות בשלל נושאים, פעילויות קהילתיות, הצגות ופעילויות תרבות מהנות ומגוונות.
 • מרפאה מקצועית- בתוך הבית פועלת מרפאה מקצועית המאויישת על ידי אנשי מקצוע מומחים. כך שאתם יכולים להרגיש בטוחים ולקבל טיפול רפואי נדרש במקום בלי צורך לנסוע למרפאה מרוחקת.
 • סופרמרקט- מגוון מוצרים המאפשר לכם להתנהל עצמאית. תוכלו לבשל את האוכל שאתם אוהבים, לארח, לפנק ולהתפנק.
 • מסעדה- אם אתם מעדיפים שלא לבשל ולנצל את זמנכם למטרות אחרות, תוכלו לאכול במסעדת המקום וליהנות מארוחות משובחות ,בריאות ומגוונות.

אם הגעתם לגיל בו אתם מחפשים מקום טוב לחיות בו, נופי ירושלים הוא המקום המושלם עבורכם. בית דיור איכותי ומקסים בירושלים. המתנהל בניהול עצמי של הדיירים ומאפשר לכם לחיות חיים טובים, עצמאיים ועשירים בתוכן וברוח.