לעתים מצבו הרפואי והתפקודי של אדם אינו מאפשר קבלת טיפול ראוי בבית, ונוצר צורך במעבר למחלקה הסיעודית. המעבר מלווה בחוסר ודאות וחששות רבים.

במחלקה הסיעודית "נופי ירושלים" אנו עובדים מתוך תפיסה ש "אין כמו בבית" ולכן מנסים בכל דרך אפשרית להתאים את התנאים הפיסיים, הטיפוליים והרוחניים לדייר, באופן שבו ירגיש באמת כמו בבית.

דייר המגיע למחלקה הסיעודית "נופי ירושלים", מתקבל על ידי צוות רב מקצועי, אשר מתחיל מיד בתהליך הכרות ובניית תכניות טיפול ייחודיות ומותאמות לדייר בתחומים המקצועיים השונים.

חדרו של הדייר מרווח ומואר, מאובזר במיטה טיפולית חדישה, בחדר תמונות ואביזרים שהדייר בוחר להביא מביתו, ליצירת אווירה נעימה, ביתית ומוכרת.

במחלקה פעילות פנאי אשר ממלאה את יומו של הדייר בעיסוקים שונים, תוך התאמה ליכולותיו ורצונותיו, התייחסות לרקע שלו ושימת דגש על ערכים ומנהגים אישיים של הדייר. הפעילות במחלקה כוללת פעילות קבוצתית ופרטנית ונותנת מענה קוגניטיבי, מוטורי ותחושתי תוך עשייה מהנה.

תמיד, ובמיוחד עכשיו, בתקופת הקורונה, אנו שמים דגש רב על הקשר עם המשפחה, החברים והקרובים של הדייר. במחלקה מתקיימים ביקורים לפי הנחיות משרד הבריאות בתדירות גבוהה, נשמר הקשר עם הדייר דרך שיחות וידאו עם תיווך הצוות לפי הצורך.

מיקום המחלקה בירושלים מאפשר יציאה לטיולים לכותל, מוזיאון ישראל, גן החיות התנכ"י, הכנסת, יריד הספרים והשוק ועוד וגם.. כן, כן, פעם בשנה נוסעים לים לארוחת ערב בשקיעה. בתקופה זו, אנו מקפידים לצאת לחצר המחלקה ולצפות בצמחים ובתוכים המרהיבים, עורכים אירועים ומסיבות תוך שמירה מוקפדת על ההנחיות.

הארוחות במחלקה מוגשות בכלים נאים, תפריט עשיר ומגוון המותאם באופן אישי לדייר, לפי צרכיו התזונתיים והעדפותיו, תוך התחשבות בטעמו האישי.

הצוות הרב מקצועי והסיעודי הנו צוות ותיק, מקצועי, קשוב ומגובש סביב תפיסת הטיפול של "הדייר במרכז" ויצירת סביבה תומכת, מעודדת עצמאות, מכילה ומאפשרת.

כל אלה מאפשרים קבלת טיפול מותאם אישי וקידום איכות החיים של הדייר במחלקה הסיעודית.

"העשייה המגוונת.. תורמת רבות לאיכות החיים של המטופלים במוסד. נראית השקעה הן בחשיבה מקצועית והן במשאבים חומריים למען רווחת המטופלים. ראויה לציון תפיסת הטיפול הייחודית של הצוות הרב מקצועי, אשר שם דגש רב על התאמת הטיפול הייחודית לכל מטופל" מתוך בקרת משרד הבריאות, אוגוסט 2020