19/05/2015

לכבוד

הנהלת המחלקה הסיעודית

נופי ירושלים

רחוב שחראי 24

ירושלים

                                                   הנדון: מכתב תודה והוקרה

 1. אבא ז"ל צבי זילברברג, "צבי" בפי כולם במחלקה הסיעודית, היה ניצול שואה שעבר סבל רב בימי חייו והתגורר בה משנת תשע"ג.
 2. את סיפור חייו, הכיר כל מי ששהה במחיצתו, ואת אשר עבר עליו סיפר אין ספור פעמים לכל מי שהיה מוכן לשמוע, כולל החוויות המפתיעות ביותר שקרו לו פה במשך התקופה.
 3. מאז שהפך לסיעודי וננזקק לעזרה, חיפשנו בדחיפות מקום שיוכל לחיות בו בכבוד ואנו מברכים על הזכות שנפלה בחלקו ובחלקנו, שמצאנו את המחלקה הסיעודית של נופי ירושלים ואבא הפך לדייר בה.
 4. אומנם לקח לו זמן להתרגל לכך שהוא נמצא במחלקה סיעודית, אך בזכות הטפול המסור של כל העובדים, לאחר תקופה קצרה של הכרות הדדית עברה עליו תקופה טובה.
 5. הוא היה מהבודדים שראשם צלול לחלוטין ולכן היה בקשר עם כל הצוות והסובבים אותו, ועל כן הידיעה על פטירתו באה בהפתעה לחלק מהאנשים כיוון שהוא לא נראה כל כך חולה על אף שהיה מחולים הקשים ביותר מבין הדיירים.
 6. מתוך הכרת הטוב, אנו מבקשים להביע את תודתנו על הטיפול המקצועי והמסור שקיבל מכולם במשך כל תקופת היותו במחלקה.
 7. כמי שבא למחלקה מידי יום בבוקר ובערב ולעיתים יותר, בימי שלג וחום כבר הרגשתי חלק מהצוות. יכול אני לומר כי זכיתי להכיר אנשים מסורים ואכפתיים ביותר, כל אחד בתחומו, איני מכיר את שמותיהם של כולם אבל אני מבקש בשמי ובשם אחי ואחותי ובשם כל בני משפחתנו להודות לכל אחד באופן אישי על הקשר החם עם אבא.
 8. אזכיר לטובה את הרופאות ד"ר איזבלה קרנצ'יס וד"ר לידיה אביד שבזכות טיפולן השוטף המקצועי, המסור והאכפתי זכה אבא לאיכות חיים טובה ותמיד הדגיש את היחס שלהן והיחס הקשוב והמכיל כלפיו.
 9. תודה לפרופ' זוננבליק שהחליט לקבל את אבא למחלקה למרות מורכבותו, הוא בוודאי נהנה מסיפוריו מאחר ואבא היה צלול ודבר אתו בכל הזדמנות, וכמובן לד"ר יהודה ון דייק שהתברר שחמיו היה האדם שאבא חיפש אותו כל חייו בכל הגלובוס והתברר כאן שהאיש הוא חמיו של ד"ר ון דייק וכן לד"ר ליפשיץ שגם הספיק להכיר את אבא.
 10. לאחות הראשית טובה שטרנהל שהייתה הקשר הראשון שלנו למחלקה, שמחנו למצוא אחות מקצועית בתחומה שמצאה עם אבא שפה משותפת ונענתה להרבה מבקשותיו, למרות שהייתה עסוקה באותה עת עם החולים הרבים שבאחריותה.
 11. לאיזבלה ולילי ודאוד שטיפלו בו במסירות על אף שהיו לו דרישות שונות, אך בסופו של דבר למדו להסתדר עם אבא.
 12. כמובן אני מבקש להודות לכל המטפלים המסורים שעזרו לו בחיי היום יום בדברים הבסיסיים ביותר, לעיד, לאלה, למונזר ולאוסמה, שלמרות קשיי ההסתגלות בהתחלה, למדו להכיר ולהוקיר את אבא ונענו לבקשותיו, מצאו איתו שפה משותפת ובזכותם זכה לאיכות חיים טובה.
 13. אבא מצא שפה משותפת עם כל אחד מהעובדים, עם מרינה ולריסה ועם ריקי, איילת ורון ועם המטפלות שהיה לו קשר עמן, עם קטי ועוד.
 14. לסוזי שהכירה את סיפור חייו של אבא מפיו ועזרה לנו במילוי בקשות שונות שלו , וכן לחנה העובדת הסוציאלית שסייעה לנו ככל שנדרש על ידינו.
 15. ולבסוף למנהלת בית הדיור המוגן, פנינה, שסייעה בידינו לעבור את התקופה הלא קלה ונענתה לרוב בקשותינו, תודה לכולם על הכל.
 16. אם נגזר על אדם להזקק לטיפול במחלקה סיעודית אזי ללא כל ספק זוהי זכות להיות במחלקה זו של נופי ירושלים ואנו מאחלים לכם שתמשיכו בעבודת קודש זו ותזכו גם לרגעי שמחה.

                                                                           תודה על הכל מקרב לב

                                                                                יששכר זילברברג

                                                                     בשם משפחת זילברברג כולה