דיור מוגן הוא מושג המתאר מבנה מגורים עבור בני הגיל השלישי, במסגרתו הם מקבלים מגוון שירותים כגון שירותי בריאות, תרבות ופנאי. הנקודה העיקרית המבדילה את הדיור המוגן מבית אבות, הוא שבני גיל הזהב המתגוררים בדיור מוגן הם לרוב עצמאיים באופן מלא או חלקי.

אחד ממרכזי הדיור המוגן הבולטים והייחודיים בארץ נמצא בירושלים. נופי ירושלים הוא בית דיור מוגן מיוחד במינו. לצד היותו משרת אוכלוסייה מבוגרת, פעילה ועצמאית, נופי ירושלים הוא מוסד ללא מטרות רווח המנוהל על ידי הדיירים בעצמם. קהילת הדיירים בנופי ירושלים מקיימת חיי חברה עצמאיים ומלאי פעילות, והיא נעימה ושלווה. הקהילה נהנית מתמיכה של צוות מקצועי ונעים הליכות.

דיור מוגן בירושליםנופי ירושלים

הדיור המוגן של נופי ירושלים מציע לדייריו סביבה תומכת לניהול חיים עצמאיים ופעילים. בנופי ירושלים יש 170 דירות בגדלים שונים, החל מדירות חדר-וחצי ועד דירות שלושה חדרים. כל דייר רשאי לעצב את דירתו כראות עיניו. יתר על כן, המקום מעמיד לרשות הדיירים שטחים ציבוריים נרחבים ומטופחים.

הפעילויות המוצעות לדיירים הן מגוונות ומותאמות לבני הגיל השלישי. בין היתר מדובר בשירותי תרבות, בחוגים, בבריכה ובחדר כושר מודרני. שירותי הבריאות המוצעים לדיירים בנופי ירושלים הם ברמה הגבוהה ביותר וניתנים 24 שעות ביממה. שירותי התרבות הם מגוונים, וניתן דגש על רמתם הגבוהה. חלק מהפעילויות מתקיימות במקום, כמו החוגים, הספרייה ומועדון החברים, וחלקן מתקיימות מחוץ למרכז, כגון הרצאות, טיולים וקונצרטים.

במקביל לדיור המוגן, קיימת בנופי ירושלים מחלקה סיעודית. מחלקה זו, בה אנשי מקצוע, מציעה אפשרויות נוספות עבור דיירים הנזקקים לשירותים סיעודיים ומעוניינים להישאר במקום ובקהילה.

הייחוד של נופי ירושלים

כאמור, המקום מנוהל על ידי הדיירים. נופי ירושלים היא חברה לתועלת הציבור שלא למטרות רווח, וכלל הדיירים חברים בה. המשמעות של הניהול העצמאי היא שהדיירים בעצמם שותפים בהגדרת יעדי הקהילה, קבלת ההחלטות, וקבלת חברים חדשים לקהילה. הקהילה מתאספת אחת לשנה ובוחרת ועד מנהל וועדות משנה, וכן, מבצעת דין וחשבון על התקציב השנתי.

מעבר לכך, נופי ירושלים מיוחד בשל קהילת הדיירים שחייה בו. אלה הם אנשים המציבים את חיי הקהילה בעדיפות גבוהה, ומבקשים לחיות במקום נעים ומטופח המציע שלל שירותים תומכים עבורם כבני הגיל השלישי.

מתעניינים בדיור מוגן?

אם אתם מתעניינים בדיור מוגן להוריכם או לעצמכם, צרו קשר עם נופי ירושלים עוד היום לייעוץ ראשוני. נשמח לסייע לכם לעשות את הבחירה הנכונה עבורכם.