שינויים בחיים הם דבר שמתרחש לא מעט פעמים. אם ההורים המבוגרים שלכם מעוניינים לשמור על איכות החיים שלהם, להכיר מבוגרים נוספים בני גילם ולעבור למקום מגורים כאשר הם ממשיכים להישאר פעילים וחיוניים, כדאי לחשוב על דיור מוגן. יחד עם זאת, כדאי לזכור כי בגילאים מבוגרים, המעבר ממקום מגורים פרטי וקבוע לדיור מוגן, הוא לא תמיד דבר שקל להתמודד איתו. ההורה המבוגר עלול לחוש שהוא מאבד את עצמאותו והתרחקות מכל מה שמוכר לו עקב המעבר והוא עשוי להתמלא חשש ופחד.  לכן, בכדי להקל על ההורים המבוגרים את המעבר ממקום מגוריהם הקבוע לדיור מוגן, יש לבחור את המקום האידיאלי עבורם, כך שהמעבר יתבצע באופן הקל, הנוח והטוב ביותר.

IMG-20150908-WA0011

כיצד להתמודד עם המעבר לדיור מוגן באופן הנכון?

כאמור, המעבר של ההורה המבוגר מביתו הקבוע לדיור מוגן, הוא לא דבר של מה בכך, נדרשים להורה המבוגר כוחות ואומץ רב לבצע את השינוי הזה. לכן, ראשית כל, יש לערוך עם ההורה שיחה מקדימה על המעבר לדיור מוגן. בשיחה זו  יש להציג בפניו את היתרונות הרבים שבדיור המוגן, לאפשר לו להביע את חששותיו ולשאול את שאלותיו, להיות לו לאוזן קשבת ולתת לו את המענה הראוי על כל שאלה באשר היא.  כמובן, שבכדי להעניק להורה את ההרגשה הטובה ביותר בדיור המוגן, יש לבחור מראש מקום אשר בו הוא יוכל לבטא את עצמאותו המוחלטת באופן חופשי, כך שהמעבר יהיה קל יותר וכך שהוא לא יחוש תחושת חוסר אונים או דיכאון מאיבוד עצמאותו וחוסר יכולתו לממש את רצונותיו. יש לבחור מקום נעים ונוח, המכיל שלל אטרקציות שונות עבורו.  לאחר שנבחר המקום הראוי ביותר, כדאי מאוד לקחת את ההורה לסייר יחד אתכם במקום הנבחר, לתת לו להתרשם מהמקום שבו הוא עתיד להתגורר ולהראות לו את המקום כולו כך שבעת המעבר, המקום כבר לא יהיה חדש לו והוא ידע לאן לפנות עבור כל צורך ומטרה.

122

דיור מוגן בירושלים

לבחור בדיור מוגן בירושלים מה שקרוי בפי רבים גם בית אבות בירושלים, זאת אופציה נפלאה עבור כל אדם מבוגר. העיר ירושלים מכילה אטרקציות ופעילויות רבות והיא נגישה ובעלת שירותים רבים. מלבד יופיה של ירושלים, ירושלים היא עיר המכילה תרבות עשירה. אין מקום להרגיש בו יותר שייך, מדיור מוגן דווקא בירושלים. נופי ירושלים מהווה כיום את הדיור המוגן הראוי ביותר באזור ירושלים. ניתן להגיע ולהתרשם מהמקום, לשמוע על יתרונותיו הייחודיים, להבין עד כמה המקום מעודד עצמאות וחופשיות של הקשיש ולהחליט שזה המקום הטוב ביותר עבור קשיש.

דיור מוגן נופי ירושלים בירושלים הוא דיור מוגן איכותי, נעים, נוח ואטרקטיבי. בואו להתרשם ולא תתחרטו.