דיור לגיל הזהב מבקש לאפשר לבני גיל הזהב להתגורר בקהילה אשר חבריה נמצאים במצב דומה למצבם. שתי האפשרויות הבולטות בעולם הדיור לגיל הזהב הינן בית דיור מוגן, ובית אבות. ההבדל בין שתי האפשרויות הוא מידת העצמאות של הדיירים, כאשר לבתי אבות לרוב מגיעים דיירים אשר אינם עצמאיים בהתנהלותם. למידת העצמאות יש כמובן השלכה על מבנה המקום, ההיצע החברתי והתרבותי בו, וכדומה.

נופי ירושלים הינו בית דיור מוגן איכותי השוכן בירושלים, אל מול הנוף היפהפה של הרי ירושלים והשפלה. זהו מקום ייחודי בתחום הדיור לגיל הזהב, ממספר בחינות. ראשית, נופי ירושלים אמנם מוכר בתור בית דיור מוגן איכותי בירושלים, אולם יש בו גם מחלקה סיעודית מצוינת. במחלקה זו עובדים מיטב אנשי המקצוע בתחום הסיעוד, ומטרתה לאפשר לדיירים אשר עוברים למצב סיעודי להמשיך ולהתגורר במקום. זאת, מבלי שיהיה עליהם להתרחק מן הקהילה, מחבריהם, ואף מחלק מן הפעילויות אותן הם רגילים לבצע.

שנית, נופי ירושלים מנוהל על ידי דיירי המקום. מאפיין זה הופך את נופי ירושלים למוסד אשר בראש מעייניו עומדת רווחת הדיירים, ולא רווחתם הכלכלית של בעלי מניות אחרים. ההבדל בשטח הוא ועדת קבלה אשר מורכבת מן הדיירים ונבחרת על ידי אסיפת הדיירים, אישור התקציב השנתי על ידי אסיפת הדיירים, ומינוי מגוון רחב של ועדות משנה על ידי אסיפת הדיירים.

נופי ירושלים מעניק לדייריו מגוון רחב של אפשרויות בתחום החברתי, התרבותי, וכמובן, גם הרפואי. מעל לכל, המקום מבקש להיות קהילה של דיירים, אשר תומכת, מעודדת, מפעילה את עצמה ומנהלת אורח חיים עצמאי. הקהילה בנופי ירושלים מאפשרת לכל דייר לבחור את מידת מעורבותו ופעילותו, וההיצע התרבותי העשיר במקום בהחלט אינו מקל על הבחירה.

לסיכום, אם אתם מחפשים בית דיור מוגן בירושלים, כזה אשר יהיה איכותי, תומך, בטוח ומשתלם, אתם מאוד מוזמנים לבדוק את נופי ירושלים. אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר באמצעים השונים אשר מפורטים באתר, ואנו נשמח לעזור לכם לבצע את הבחירה המתאימה ביותר עבורכם או עבור יקיריכם.