בישראל יש הרבה מאוד בתי אבות. אם אתם מחפשים בתי אבות בירושלים, המבחר הוא גדול ומבלבל. כיצד ניתן לבחור בבית אבות אשר מתאים ביותר לצרכים שלכם ולאורח החיים שאתם מבקשים לנהל? ובכן, אין מנוס מקריאה רבה וממחקר שוק קטן. בסופו של דבר אתם עומדים לבלות הרבה שנים במקום בו תבחרו, ולכן חשוב מאוד שתבחרו בבחירה הטובה ביותר עבורכם.

אנחנו רוצים לספר לכם על אחד מבתי האבות בירושלים אשר מציע את האפשרויות המיוחדות והמקוריות ביותר לדייריו. מדובר בנופי ירושלים. זהו בית אבות בירושלים אשר משלב בין דיור מוגן לבין בית אבות סיעודי. הייחודיות של המקום נובעת מכך שהדיירים בו מרכיבים קהילה איכותית, נעימה ופעילה, אשר זוכה למגוון רחב מאוד של שירותים מבית האבות. כך למשל, המקום מספק בראש ובראשונה שירותי בריאות ברמה מעולה לאורך כל שעות היממה. המקום גם דואג לפעילויות חברתיות, תרבותיות, פעילויות ספורט, קונצרטים, הרצאות, וכדומה. רק למקרה הצורך, יש בנופי ירושלים גם מחלקה סיעודית, אשר מקבלת אליה דיירים המגוררים במקום, כמו גם בני גיל הזהב מחוץ למקום אשר זקוקים לשירותיה.

96

הייחודיות של נופי ירושלים משאר בתי האבות בירושלים ובארץ בכלל, היא שהדיירים במקום שותפים במלוא מובן המילה לקביעת סדר היום והאופי של המקום. כיצד הם עושים זאת? לדיירים יש קודם כל את מוסד אסיפת הדיירים, אשר אחראי על בחירת ומינוי הוועד המנהל של המקום, כמו גם על בחירת וועדות המשנה הפועלות במתחם. יש ועדות במגוון נושאים, כגון ועדת תרבות, ועדת בריאות, וועדת קבלה לדיירים חדשים. שימו לב, הדיירים בעצמם אחראיים על בחירת דיירים חדשים למתחם, מה שגורם לכך שאיכות הדיירים היא גבוהה מאוד, וכי הדיירים החדשים מתאימים לרוח ולאופי של המקום.

בואו ונספר לכם קצת על הקהילה של נופי ירושלים. ובכן, קודם כל מדובר בקהילה איכותית וברמה גבוהה ביותר, המורכבת מאנשים בני הגיל השלישי אשר מבקשים להמשיך להיות פעילים במגוון תחומי חיים (ספורט, תרבות, התנדבות, תרבות וכדומה), אך מבקשים לקבל הרגשה של ביטחון מבחינה רפואית ומבחינה חברתית. באופן כזה, אותם אנשים, חברי הקהילה, יכולים להמשיך לנהל את חייהם לפי ראות עיניהם. הם רשאים כמובן להחליט בעצמם האם ירצו להיות חלק פעיל בקהילה, או שמא ירצו לפעול בחיי היום יום באופן עצמאי יותר.

נשמע לכם מעניין? צרו עמנו קשר ונספר לכם פרטים נוספים ונענה על שאלות שהתעוררו במהלך הקריאה.