בית גיל הזהב הינו שם כולל לבית דיור מוגן ולבית אבות. באופן כללי, דיור לגיל הזהב מבקש לענות על צרכים מסויימים של בני גיל הזהב, המעוניינים להמשיך בשגרת חייהם במקום בטוח, תחת השגחה רפואית למקרה הצורך, ובחברה המתאימה להם. דיור מוגן הוא אפשרות מגורים עבור בני גיל הזהב אשר אינם סיעודיים, ומבקשים לקבל הרגשת בטחון לצד חיים בקהילה תומכת ופעילה.

נופי ירושלים הינו בית דיור מוגן בירושלים, אשר משלב בתוכו אפשרויות מתוך בית הדיור המוגן ומתוך בית האבות. באופן כללי, מתקבלים למקום בני גיל הזהב אשר אינם סיעודיים, כלומר, אשר הינם עצמאיים בהתנהלותם היומיומית. יחד עם זאת, בנופי ירושלים ישנה גם מחלקה סיעודית ברמה גבוהה ביותר, אשר עומדת לרשות בני המקום במקרה הצורך. שילוב זה הינו ייחודי בעולם בתי גיל הזהב הישראלי, והוא מאפשר למעשה להנות מהיתרונות השונים של הדיור המוגן ובית האבות הסיעודי. בצורה זו, דיירים בנופי ירושלים אשר זקוקים לתמיכה סיעודית, אינם צריכים לעזוב את הקהילה שלהם ולהתרחק מחבריהם. הם יכולים לקבל את כל השירותים הסיעודיים בו במקום, ולחזור לחיק הקהילה כאשר מצבם ישתפר.

נופי ירושלים, בנוסף על כך, הינו מקום ייחודי באופן התנהלותו. המקום למעשה מנוהל על ידי הדיירים. אסיפת הדיירים היא הגוף המחוקק, אם תרצו, והיא בוחרת את הועד המנהל ואת ועדות המשנה. מאפיין זה הופך את נופי ירושלים למוסד ללא כוונת רווח, אשר מטרתו העיקרית הינה רווחת הדיירים ואושרם, במקום רווחתם הכלכלית של בעלי המניות.

בנופי ירושלים יש מגוון רחב של דירות בגדלים שונים, אשר ניתנים לעיצוב על פי הטעם האישי של כל דייר. המקום רווי במדשאות ובאזורים ציבוריים מחוממים וממוזגים, בהם מתקיימות שלל פעילויות חברתיות.

הקהילה בנופי ירושלים הינה גולת הכותרת של המקום. מדובר בקהילה תומכת ופעילה, אשר מאפשרת לכל דייר לבחור בעצמו את מידת פעילותו והשתתפותו. חלק מן הדיירים בוחרים ליזום פעילויות והתנדבויות שונות בקהילה הירושלמית המקומית, וחלקם מעדיפים להנות באופן סולידי יותר מן ההיצע התרבותי הנרחב בנופי ירושלים.

אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר בכל שאלה המתעוררת אצלכם. נשמח להכיר ולארח אתכם.